Korzystanie z firmy 3pl jako sprzedawca Amazona

Jako samodzielny sprzedawca na tej popularnej platformie, posiadasz dość ograniczone możliwości realizacji zamówień swoich klientów. Możesz wybrać jeden z dwóch sposobów: samodzielną wysyłkę, czyli program Fulfillment by Merchant, w skrócie FBM, lub sieć logistyki, czyli Fulfillment by Amazon, w skrócie FBA.

Co jeśli jednak żadna z alternatyw do ciebie nie przemawia? Znakomitym rozwiązaniem dla zamykania zamówień jest ich realizacja przez stronę trzecią. To świetny sposób na uniknięcie wysokich opłat Amazona i zaoszczędzenie sobie kłopotów. Bardzo często dostarczają ich przecież usługi pakowania i wysyłki, czy samego magazynowania. Taka współpraca przynosi korzyści dla wszystkich. Minatus oferuje usługi realizacji 3PL w korzystnych cenach, które nie obciążą twojego budżetu. Dzięki outsourcingowi tych najbardziej karkołomnych czynności sprzedażowych, będziesz mógł skupić się na doskonaleniu produktów i rozwijaniu swojej firmy.

Korzyści ze współpracy z Minatus w celu realizacji zamówień z platformy Amazon

Korzystanie z naszej pomocy w kwestiach logistyki i magazynowania, ma kilka wymiernych zalet, a są nimi:

 • Większa kontrola
 • Korzystając z FBA, powierzasz Amazonowi kluczowe etapy przez które przechodzi twój klient dokonując zakupu i to nie od ciebie zależy to, czego doświadcza. Usługi pakowania i wysyłki są zupełnie poza twoją kontrolą. To fakt, że Amazon jest największym sprzedawcą internetowym na świecie i może poszczycić się najwyższymi standardami sprzedaży. Nie zapominaj jednak, że nikomu nie zależy na twoich klientach tak, jak tobie. Posiadanie wpływu na realizację zamówień, to niezwykła szansa na wyróżnienie się wśród sprzedawców. Dodatkowo z Minatus posiadasz całodobowy dostęp do swoich zapasów i dzienników wysyłkowych.

 • Opłacalność
 • Opłaty nakładane przez Amazon zależą od wielkości przedmiotów i ich wagi. Jeśli więc przechowujesz w ich magazynach duże towary o małych marżach, korzystanie z FBA może okazać się niekorzystne finansowo. Tym bardziej jeśli mówimy o produktach z krótkim czasem realizacji, bo w tym przypadku Amazon nakłada dodatkowe opłaty za przechowywanie krótko i długoterminowe. Magazyn 3PL Minatus to spora oszczędność - płacisz tylko, kiedy korzystasz. Skaluj w górę lub w dół, w zależności od zmian zachodzących w twojej firmie. Dzięki temu to świetna opcja 3PL dla małego biznesu, a nie jedynie dla dużych graczy.

 • Niezawodność
 • Amazon jest liderem sprzedaży internetowej dzięki nienagannej obsłudze klienta. Aby utrzymać tak wysokie standardy, wprowadził kary dla sprzedawców za opóźnienia w dostawach i błędy w wysyłce. Minatus oferuje tutaj niezawodne usługi zarządzania magazynami innych firm, dzięki czemu logistyka kompletacji i pakowania jest na najwyższym poziomie, a wysyłka odbywa się terminowo. Raz na zawsze zapomnij o strachu przed zawieszeniem działania na platformie Amazona i dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

  Zmagazynuj, zbierz i spakuj z nami swoje produkty

  Jedną z wad Fulfilment by Merchant w Amazonie jest obsługa magazynu i logistyki. Jeśli jednak posiadasz zaufanego partnera, jakim niewątpliwie jest Minatus, nie musisz dłużej martwić się tymi aspektami. Spełnienie 3PL leży w naszych podstawowych kompetencjach. Zajmiemy się całym procesem kompletacji i pakowania w e-commerce, gwarantując ci tym samym mnóstwo czasu na doskonalenie strategii marketingowej, produktów i rozwój twojej marki.

  Inna wada to utrata dostępu do bazy klientów Amazon Prime, którzy jeszcze do niedawna byli dostępni jedynie dla sprzedawców FBA. Dzięki nam spełnisz surowe wymagania i zakwalifikujesz się do programu Fulfilled Prime dla sprzedawców. Razem wniesiemy twój biznes na wyższy poziom!

  Chcesz wiedzieć jak to możliwe? Skontaktuj się z nami w dowolnej chwili, a nasi managerowie odpowiedzą na twoje wszystkie pytania.